domek ogrodowy

Nie każdy z nas ma to szczęście, aby posiadać własny dom z ogrodem. Jeśli już mamy taką możliwość, warto pomyśleć, w jaki sposób umilić naszym dzieciom czas spędzany na zewnątrz. Poznaj kilka sposobów, które sprawią, że maluchy będą chętniej przebywały na świeżym powietrzu, zamiast przed komputerem!

Domek ogrodowy dla dzieci

Domek ogrodowy to wspaniały pomysł dla każdego dziecka. Można wykonać go samodzielnie, ale także zamówić gotowy produkt. Najbardziej polecane są konstrukcje wykonane z drewna. Domek ogrodowy może stać się dla naszego dziecka swego rodzaju azylem – będzie to wyłącznie jego przestrzeń, o którą będzie zobligowany dbać. W ten sposób nauczy się również odpowiedzialności. Każde dziecko powinno mieć swoje własne, prywatne miejsce w ogrodzie. Z pewnością kiedyś podziękuje nam za wspaniałe chwile spędzone we własnym, wymarzonym domku.

Piaskownica

Piaskownica to miejsce zabawy, które powinno znaleźć się w każdym ogrodzie. Bardzo łatwo ją wykonać – wystarczy jedynie trochę piasku oraz drewniane deski. Zabawa w piaskownicy pozwoli naszym dzieciom rozwinąć ich zdolności manualne i z pewnością zabije codzienną nudę, z którą rodzice często nie dają sobie rady.

Huśtawka

Huśtawkę dla dzieci można wykonać samodzielnie, jednak pamiętajmy, aby mieć pewność, że jest ona w pełni bezpieczna. Upadek malucha z wysokości może bowiem skończyć się tragicznie. Jeśli posiadamy więcej niż jedno dziecko, możemy zainwestować w huśtawkę dwuosobową lub nawet większą. Dzięki temu unikniemy ciągłych kłótni o to, które z maluchów ma się huśtać w danym momencie.

Tablica kredowa

Tablicę kredową z powodzeniem możemy wkomponować na przykład w ogrodzenie lub umieścić na ścianie budynku. Rysowanie i pisanie na tablicy będzie świetną formą spędzania czasu przez nasze dzieci. Często chcemy zainwestować w taką zabawkę, jednak nie mamy pomysłu, w jaki sposób umieścić ją w pokoju malucha, aby nie zajmowała zbyt dużo miejsca. Zamontowanie jej w ogrodzie jest świetnym pomysłem. Dziecko będzie spędzać czas na świeżym powietrzu, a jednocześnie rozwijać swoje zdolności manualne.

Projektor

Projektor to urządzenie, które z pewnością przyciągnie uwagę naszych dzieci. Dzięki umieszczeniu go w ogrodzie będziemy mogli organizować naszym maluchom seanse filmowe (lub bajkowe – dla młodszych dzieci). Doskonałym pomysłem będzie zaproszenie koleżanek i kolegów z klasy naszego dziecka i zorganizowanie im wieczorku filmowego na świeżym powietrzu. Na pewno zarówno maluchy, jak i ich rodzice będą tym pomysłem zachwyceni.

Ścianka wspinaczkowa

Ścianka wspinaczkowa umieszczona na przykład na ogrodzeniu lub na ścianie domu to doskonały pomysł na urozmaicenie czasu spędzanego przez nasze dzieci w ogrodzie. Pamiętajmy jednak, aby wysokość nie była zbyt duża, ponieważ każda zabawka dla malucha musi spełniać pewne standardy bezpieczeństwa. Najlepiej na ziemi pod ścianką umieścić miękki materacyk, aby dziecko w razie upadku nie zrobiło sobie krzywdy.

Hamak

Hamak to wspaniały pomysł, który wykorzystać możemy w każdym ogrodzie. Na rynku dostępne są hamaki ze stelażem, ale również takie, które przymocować możemy na przykład do drzew w naszym ogrodzie. Spędzanie czasu na hamaku będzie atrakcyjne zarówno dla mniejszych dzieci, jak i młodzieży, a nawet osób dorosłych. Kto nie chciałby bowiem w spokoju poczytać książki, bujając się na hamaku we własnym ogrodzie?

Zjeżdżalnia

Zjeżdzalnia to ulubiony element placu zabaw każdego dziecka. Możemy kupić gotową ślizgawkę, wykonaną z plastiku bądź z drewna. Jeśli jednak nie posiadamy odpowiednich funduszy, lecz chcemy naszemu maluchowi sprawić przyjemność, możemy wykonać ślizgawkę ze zwykłej folii (wystarczy, że w naszym ogrodzie dysponujemy choć niewielkim spadkiem terenu).

Mini ogródek

Aby urozmaicić naszemu dziecku czas spędzany w ogrodzie, możemy zorganizować mu mini ogródek, w którym posadzimy niewymagające, lecz efektowne rośliny. Dokupmy do tego przybory małego ogrodnika. Być może w ten sposób zaszczepimy w naszym maluchu nową pasję. Oczywiście przy uprawie mini ogródka należy dzieciom, szczególnie tym najmłodszym, pomagać.

Trampolina

Skoki na trampolinie to ulubiona forma spędzania czasu większości dzieci. Nie dość, że jest to świetna zabawa i ogromna frajda, to jeszcze dodatkowa aktywność, która dla dzieci jest bardzo ważna. Możemy być pewni, że po dłuższym czasie spędzonym na trampolinie nasz maluch będzie zmęczony, ale bardzo szczęśliwy.