Niejednokrotnie pomstujemy na polską służbę zdrowia. Drażnią nas zbyt długie kolejki i to, że tak długo czekamy na wizytę u specjalisty. Uzupełniają to ceny za leczenie prywatne i często zbyt oschły stosunek lekarzy do pacjentów. Ale dla porównania wystarczy zauważyć, jak wygląda system zdrowotny w Wielkiej Brytanii.

Polska apteka UK – niezastąpiona dla rodaków

Na Wyspach Brytyjskich wśród naszych rodaków lepsze notowania niż brytyjscy medycy posiadają polscy. Nie bacząc na utrudnienia związane z kosztami dojazdu oraz z uzgodnieniem terminu przyjaznego pacjentowi, po stronie korzyści zapisuje się głębsza diagnostyka i lepsze skutki w leczeniu. Nie bez powodu również polskie wyroby medyczne, przeważnie lekarstwa, ale i preparaty powszechnego zastosowania (bez recepty), a nawet kosmetyki czy zioła, posiada w cieszącym się zainteresowaniem asortymencie apteka online UK. Zaletą wizyty w aptece jest to, że aptekarz udziela porad medycznych tak samo skutecznych jak lekarz.

Choć może to śmieszyć, skorzystanie z porady lekarskiej na Wyspach Brytyjskich może skończyć się poradą wprost z internetu. Istnieje jednak wielka zaleta takiego rozwiązania – wiemy, co nas czeka i można sporo zaoszczędzić, rezygnując z prywatnej diagnozy lekarskiej.

Między brytyjską a polską służbą zdrowia różnice są bardzo wyraźne Korzystanie z zasobów Internetu podczas stawiania diagnozy nie są wyłącznym źródłem zniechęcenia. Wiele wysiłku kosztuje samo dodzwonienie się do rejestracji, ponieważ często oznacza to konieczność ponawiania prób połączeń, bez gwarancji powodzenia. Najczęściej trzeba czekać kilka dni, a w ekstremalnych sytuacjach nawet miesiąc. Nagłe przypadki teoretycznie mogą skorzystać ze szpitalnych izb przyjęć i specjalnych oddziałów, lecz w takim miejscu pielęgniarka najpierw dokonuje badania i ustala, czy pacjent musi skorzystać z pilnej interwencji medycznej.

W czym może pomóc apteka online UK?

Po zderzeniu z praktyką i cennikiem brytyjskiej służby zdrowia, apteka online UK jest często wybawieniem dla Polaków na Wyspach. UK nie może pochwalić się dobrym stanem ogólnodostępnego lecznictwa, za to za sprawą aptek polskich można tu nabyć wiele polskich artykułów medycznych w atrakcyjnej ofercie cenowej.