Pogada robi się coraz ładniejsza i zachęca do spędzania czasu poza domem. Lada moment i będzie tak gorąco, że o niczym innym jak o skoku do chłodnej wody, nie będziemy marzyć. Co spakować na wypad na plaże, tak by komfortowo móc tam spędzić cały dzień?

Plaże na szczęście są nie tylko nad morzem. Wiele takich miejsc, gdzie możemy łapać promienie słońca leżąc na piasku i skorzystać z orzeźwiającej kąpieli jest nawet w granicach dużych miast. Poszukaj małego jeziorka, parku, czy lasku. O ile z opalanie się zwykle nie ma problemów, o tyle z kąpielą może być różnie, więc upewnij się, że jest ona dozwolona. Planując dzień lenistwa i relaksu na plaży warto zaopatrzyć się w kilka rzeczy.

Ręcznik plażowy to podstawa po kąpieli.

W przypadku gdy zamierzamy jedynie wylegiwać się na słońcu, jeden ręcznik plażowy lub koc w zupełności nam wystarczą. Kiedy jednak zamierzamy korzystać kąpieli to zabierzmy drugi. Po wytarciu mokrego ciała ręcznik plażowy nie będzie już nadawał się do położenia go na piasku. Cały będzie nim oblepiony. Nie dość, że nie będzie nam się przyjemnie dalej wypoczywało, to będzie go ciężko wytrzepać i zabierzemy sporo piasku do domu, który oczywiście stworzy nam więcej bałaganu.

Parawan – nie tylko by odgrodzić się od ludzi

Parawany nie są szczególnie lubianym gadżetem plażowym. Złą stawę zyskały przez ich nieprawidłowe użycie. Owszem, parawan może dać nam odrobinę prywatności, ale nie służy do tego żeby odgradzać sobie mini ogródek wielkości co najmniej salonu, zabierając miejsce i utrudniając przejście innym użytkownikom plaży. Parawan powinien być stosowany przede wszystkim do ochrony przed wiatrem. Większość osób ubóstwia uczucie rozgrzewającego się ciała pod wpływem promieni słonecznych. Niestety, na otwartych przestrzeniach często wieje, co będzie naszą skórę nieprzyjemnie schładzać. Dlatego od strony wiejącego wiatru ustaw parawan, który pozwoli Ci cieszyć się ciepłem słońca, a dodatkowo podczas opalania nie będzie trzeba martwić się o piach wpadający do oczu przy każdym podmuchu.

Kremy z filtrem UV i kapelusz

Chcąc spędzić cały dzień nad wodą nie możemy zapominać, że zbyt duża dawkach słońca będzie dla nas szkodliwa. Filtry, które są podstawą działania kremów przeciwsłonecznych, niestety nie działają od ich nałożenie, aż do wieczornej kąpieli. Czas pomiędzy nakładaniem filtra zależy od jego wysokości. W Internecie możesz znaleźć wiele poradników, jak prawidłowo stosować takiego kremy. Od posmarowania się do rozpoczęcia opalania musimy minąć krótki czas, podczas którego preparat się wchłonie i zacznie działać w skórze. Następnym punktem na naszej liście powinna być ochrona głowa i twarzy przed przegrzaniem. Nigdy nie opalaj się bez nakrycia głowy, a twarzy nie wystawiaj na pełne słońce. Pozwoli Ci to uniknąć przegrzania, które może nawet doprowadzić do udaru słonecznego.

Napoje nawadniające

Podczas delektowania się upalną pogodą łatwo zapomnieć o piciu. Długo leżysz, niby nic nie robić, ale z Twojego organizmu odparowują duże ilości wody. Koniecznie pamiętaj o regularnym uzupełnianiu płynów. Dobrym wyborem będzie tu wysoko zmineralizowana woda lub napoje izotoniczne, które poza płynę uzupełnią też zapotrzebowanie na mikro- i makroelementy. Sok nie będzie tu najgorszym wyborem, ale po pierwsze w wysokiej temperaturze może się łatwo popsuć. Po drugie, przez dużą zawartość cukru, nienajlepiej gasi pragnienie. Na pewno jedynym co spożywamy na plaży nie powinny być napoje alkoholowe. Choć są dostępne w plażowych barach, to niestety sprzyjają odwodnieniu.