Dzieci nie potrzebują ćwiczyć codziennie przez 60 minut za jednym razem. Można tą aktywność podzielić na kilka części po 10 minut w ciągu dnia. Spróbuj czegoś nowego.

Jeśli nie jesteś pewien, jaka aktywność fizyczna może spodobać się całej rodzinie, porozmawiaj o zainteresowaniach z każdym członkiem rodziny. Jeśli rodzice są aktywni fizycznie, ich dzieci też mogą być aktywne, więc dawaj dobry przykład swoim pociechom. Zamiast oglądać telewizję, zachęcaj dziecko, aby znalazło zabawne ćwiczenia, które mogą robić same lub z przyjaciółmi, takie jak gry pościgowe czy jazda na rowerach. Niech dzieci pomogą Ci zdecydować, co zrobić. Bardziej prawdopodobne jest bowiem, że dzieci będą chętniej uczestniczyć w czymś, co same wybrały. Jeśli chodzi o gry, dzieci powinny robić to, co lubią najbardziej. Niech biegają, bawią się z innymi dziećmi i niech będą aktywne przez zalecane 60 minut dziennie.

Są różne świetne sposoby, aby dzieci rozładowały swoją energię. Zwiedzanie jest również łatwym i przyjemnym sposobem dla dzieci, aby poćwiczyły, spędzając czas z Tobą i przyjaciółmi. Możesz też zrobić domową dyskotekę w swoim salonie z muzyką. Wszystko czego potrzebujesz to kilka świetnych melodii, a Ty i Twoje dzieci możecie tańczyć w dowolnym miejscu. Możesz też ze swoimi pociechami na basen. Jazda na rowerze jest również doskonałą alternatywą dla samochodu lub autobusu. Nawet nie musicie wiedzieć, gdzie dokładnie jedziecie, po prostu wybierzcie się całą rodziną na przejażdżkę rowerową i potraktujcie to jako fajną zabawę.