Dostajemy długo wyczekiwane zaproszenie do przyjaciół, którym w trakcie minionego roku narodziło się dziecko, albo na jego chrzciny. Jeśli nie posiadamy swoich dzieci w rodzinie, mamy istotny dylemat. Cóż zakupić dla oseska na prezent?

Wiele zabawek ma oznaczenia – Zdecydowanie nie do użytku dla dzieci poniżej 3 lat. Czasami te ostrzeżenia są i będą aplikowane niezaprzeczalnie na wyrost, gdyż zabezpieczają producenta, jeśli jednak szkrab znalazł rozwiązanie na wyrządzenie sobie krzywdy. W takich okolicznościach z obszaru zainteresowań na podarek dla niemowlaka odchodzi nam niezwykle dużo możliwości. Jednakże ostrzeżeń wypada słuchać w wczesnym okresie – bezwzględnie do roku, gdy dziecko przeżywa świat na wszelkie możliwe sposoby.

Miśki z wklejonymi oczkami to nie będzie bezpieczny wybór, rozsądnie ofiarować egzemplarz z haftowanymi elementami. Pluszaki są naturalnym jak również pewnym pomysłem. To samo różne zabawki edukacyjne – grzechotki, gryzaki, sortery, zabawki manipulacyjne, kąpielowe. Należy jednakże podpytać, czy bynajmniej nie będzie to zaledwie następna rzecz rzucona w kąt, na stercie jej podobnych. Liczna grupa dzieciaków przejmuje zabawki po starszych krewnych względnie bracie lub siostrze. Najczęściej także możemy nie trafić w wielkość lub rodzice nie mają takiej potrzeby, gdyż przejmują ciuszki, czy buciki dla niemowlaka po starszych dzieciach.

Najbezpieczniejszym prezentem dla niemowlaka są naturalnie typowe pieluszki. Chociaż są i będą kobiety preferujące nieprzerwanie pieluszki tetrowe, jakkolwiek są w mniejszości. Dla typowych maluchów rozsądnie jest dopasować rozmiar 3, dla niemowląt ponad pół roku rozmiar 4. Nawet jeśli dzieciak jest malutki, ekspresowo dorośnie do podarunku. Co ważne, prezent na pewno będzie wykorzystany jak również odciąży domowy portfel.
Dzieciom w tym czasie naszym zdaniem wszystko jedno co uzyskują, czyli wybierasz jest to podarek dla zapracowanych rodziców.

Obojętnie co zadeklarujemy dać oseskowi, najlepiej zapytać matki. Ale podarowanie dużego pudełka pampersów na pewno ucieszy wszystkich rodziców.