Obturacyjny bezdech senny to zaburzenie męczące i niebezpieczne. Jeśli odnotujemy objawy najczęstsze objawy typu obezwładniające zmęczenie i senność mimo przespanej nocy, trzeba iść do lekarza i poprosić o odpowiednią diagnostykę, aby poświadczyć względnie wykluczyć OBS.

Mechanizm obturacyjnego bezdechu bez wątpienia jest relatywnie prosty. Następuje wyraźne obniżenie bądź krótkookresowe zatrzymanie oddechu. Gwarantuje ono ostrą repliką twojego organizmu mającą na celu jak najszybsze pobranie tlenu. Człowiek budzi się i powtórnie przysypia, niejednokrotnie nie pamiętając rano o nocnych wydarzeniach. Wstępnym etapem zmierzającym do odkrycia OBS bez wątpienia jest klasyczny wywiad lekarza rodzinnego tudzież badanie w gabinecie laryngologa. Weryfikuje ono, czy kluczowa do bezdechu jest nasza budowa, dla przykładu zwężone gardło czy powiększone migdały.

Ostatni krok badanie, które nie pozostawia wątpliwości i poświadcza względnie eliminuje problemy związane z bezdechem. Jeżeli podejrzenie zaburzenia potwierdzą testy odbywa się badanie polisomnograficzne. ta profesjonalna diagnostyka polega na na kompleksowym monitorowaniu przebiegu. Jeśli badanie uprawdopodobni istnienie bezdechu sennego, wtenczas specjalista powie nam jak poprawić nasze funkcjonowanie z tą dolegliwością chorobą. Z niezachwianą pewnością poleci dobry koncentrator tlenu oraz zmianę sposobu życia – większą ilość aktywności fizycznej dietę, porzucenie palenia, ograniczenie spożywania wyskokowych trunków.

Najskuteczniejsze zwykle jest używanie wykorzystywanie właściwego urządzenia. protezy powietrznej. Aparat CPAP, czyli nic innego jak owa proteza powietrzna, to nowoczesna maszyna systematycznie wtłaczające do płuc powietrze pod odpowiednim ciśnieniem. Pozwoli to na pewny wypoczynek, nieprzerywany wybudzeniami, albowiem powietrze utrzymuje miękkie elementy dróg oddechowych, utrudniając ich zapadanie się. Protezę taką wypada włączyć na całą noc.