Już na wstępie na pewno warto rozwiać wszelkie wątpliwości stwierdzeniem, iż witamina C lewoskrętna zwyczajnie nie istnieje, na przekór temu, wzięła się na nią sztucznie wygenerowana moda. Mówi się na jej temat najczęściej, iż jest tym „skuteczniejszym” odpowiednikiem laboratoryjnie wytworzonej witaminy, a co za tym idzie jest nieporównywalnie najbardziej poszukiwanym, bezpiecznym składnikiem zapewniającym kompleksową odnowę naszych organizmów. Mimo wszechobecnej mody zastanawiamy się, skąd właściwie pochodzi rzeczona witamina C lewoskrętna wpisy internetowe odnoszące się do tego tematu są istnym polem minowym. Tutaj znajdziesz faktyczną odpowiedź. Poszukiwany, zbawienny specyfik zwyczajnie w rzeczywistości wcale nie istnieje!

Właściwości, jakie wykazuje witamina C lewoskrętna

W kwasie askorbinowym są zawarte 2 bazowe składniki:

kwasy L-askorbinowy i L-dehydroaskorbinowy

Co do tego możemy mieć całkowitą pewność bowiem kwas askorbinowy nie ma przed lekarzami od długiego czasu tajemnic, jest przebadana, zrozumiała i poznana. Aby to potwierdzić rozsądnie nadmienić iż cząsteczka witaminy C składa się z trzech rodzajów atomów:
· 6 węgla
· 8 wodoru
· 6 tlenu

Jest to szczególnie kluczowe aby skorzystać z zgłębienia oznaczenia wyrażonego literami, które zobaczymy w nazwach tego środka i jakie stanowi podstawę dylematu, na bazie którego swój początek miała ta ”cudowna” witamina C lewoskrętna dla ludzi w każdym wieku. Pamiętajmy że konkretne oznaczenia liter komunikują, z której strony znajduje się grupa hydroksylowa która występując po lewej stronie determinuje nazwę oznaczoną literą L – natomiast w żaden sposób nie wskazuje to na to, że oto znaleźliśmy miejsca skąd wywodzi się bardziej wartościowa witamina C lewoskrętna, dlatego jeśli ktoś rzuci pytanie ”która witamina C jest najlepsza” wyprowadzisz swoich współrozmówców z błędu.Czy nadal masz wątpliwości?
Witamina prawoskrętna i lewoskrętna – to ta sama substancja.

To, iż cząsteczka występująca w kwasie askorbinowym posiada pewną strukturę w nawet najmniejszy sposób nie może upoważnić jej do godności lewoskrętnej, czy też bardziej wartościowej – ma to bowiem odniesienie jedynie do jej ogólnej budowy. Kwestią, która ma znaczenie, jest pewna własność, jaką stanowi skręcalność w pojęciu optycznym i jest to określane tym w jaki sposób może skręcać się w konkretnej sytuacji widziane przez nas spolaryzowane światło. W efekcie to jedynie właściwość optyczna, natomiast zalecane dawki i wpływ na zdrowie człowieka – musi pozostać bez zmian. Jedyne, co ma możliwość się zmienić to cena, jaką jesteśmy gotowi zapłacić za wątpliwie cenniejszą witaminę C.

Witamina C lewoskrętna dawkowanie

Bądźmy rozsądni w każdej sytuacji i nie poszukujmy praźródła stworzenia lewoskrętnej witaminy C, bo w rzeczywistości jest ona fikcją, a kwestia własności chemicznych atomów znajdujących się w niej leży u podstaw tego zagadnienia, a nie wątpliwie ponadprzeciętne działanie.