Codzienne wybory ewoluujące wokół naszego stylu życia mogą wpływać na progresję wędrującej śluzówki macicy i potęgować ryzyko choroby. Wybory tego typu mogą potencjalnie zaważyć na tym, jak bolesne są zaburzenia a ponad to oraz jak użyteczna jest terapia gruczolistości macicy.

Zawsze dobrze jest zaordynować kompleksowe analizy, aby wskazać relację jaką mogą mieć nieliczne pokarmy a także zwyczaje wyznaczające wartość stylu życia z rozwojem lub pogorszeniem tej choroby, wypisane w dalszej części tekstu  decyzje mają potencjał aby negatywnie działać na endometriozę. Mając to wszystko na uwadze znasz objawy tej choroby – nadszedł dobry moment aby dowiedzieć się, które dania szkodzą.

Czego nie jeść w razie zdiagnozowania gruczolistości pochwy?

Metoda żywienia obfitująca w niezdrowe tłuszcze trans na pewno jest niekorzystna dla chorych i zdrowych, jednak już bezwzględnie dla pań, które nęka endometrioza Objawy mogą przez to stać się jeszcze silniejsze. Statystyki wykazały popularność  wykrycia endometriozy wśród pań, które przyjmują dużo nasyconych, obecnych przeważnie w:

· daniach przygotowywanych na głębokim tłuszczu,
· produktach wysoko przetworzonych,
· ’śmieciowym jedzeniu’.

Zdecydowanie nieodpowiednie będzie także konsumowanie czerwonego mięsa. Potwierdzone badania wskazują na zwiększone możliwość występowania gruczolistości macicy przy znacznym konsumowaniu mięsa czerwonego.Podobnie ma się sprawa gdy w grę wchodzi kwestia glutenu. Jeśli ciekawi Cię wędrująca śluzówka macicy w stanie błogosławionym – dyskusja dotycząca glutenu też Ci się przyda.

Podobnie,jeżeli mowa o dietach, jakie wykazują wpływ na stężenie hormonów w organizmie, zwłaszcza na równowagę estrogenów, mają szansę niekorzystnie oddziaływać na pacjentki z tego typu chorobą.Ponadto należałoby unikać lub ograniczać tych, które towarzyszą stanom zapalnym w ciele czy też przyczyniać się do częściej występującego bólu a nierzadko rozwoju dolegliwości. W grę wchodzą przede wszystkim dwie substancje: kofeina i alkohol.

Produkty, które warto wkomponować w swój jadłospis:

Żeby leczenie endometriozy było widocznie bardziej skuteczne, mamy szansę także minimalizować zapalenia a także bóle wywołane przez tę chorobę, planując dobrze dobraną dietę, jaka jest przeważająco warzywna a także  zagwarantuje dużo witamin i soli mineralnych. Już teraz dodaj do swojego jadłospisu produkty spożywcze bogate w błonnik, np. owoce i warzywa, rośliny strączkowe i produkty pełnoziarniste. Ważne są także składniki odżywcze zawierające w żelazo, m.in.:

· ciemnozielone warzywa,
· brokuły,
· fasola i inne rośliny strączkowe,
· wzbogacone ziarna,

Zalecana może być także żywność bogata w najważniejsze tłuszcze,jak m.in. ryby morskie, orzechy włoskie, chia i nasionka lnu, a także artykuły spożywcze zapewniające składniki wykazujące właściwości przeciwutleniaczy, które znajdziemy w kolorowych owocach i warzywach, takie jak cytrusy, jagody, pełna czekolada, szpinak i buraki.

Miej pewność, że zawsze masz w pamięci to, w jaki sposób Twoje ciało wykazuje reakcje w czasie jedzenia konkretnych artykułów spożywczych. Prowadzenie dziennika przyjmowanych składników czy wszelkich towarzyszących objawów może być niezmiernie istotne