Nikogo nie trzeba przekonywać, że wózki inwalidzkie elektryczne to produkty, które umożliwiają osobom niepełnosprawnym poruszanie się. Poprawia to jakość ich funkcjonowania, dlatego jest to zakup konieczny. Wyróżniamy wiele modeli, które są zróżnicowane pod kątem funkcjonalności.

Wózki inwalidzkie elektryczne- na jakie aspekty zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Wózki inwalidzkie elektryczne różnią się między sobą poszczególnymi parametrami. Są to: budowa, wytrzymałość, funkcjonalności i cena. Obecność bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych pociąga za sobą również wyższą cenę. Na przykład dodatkowe ułatwienia takie, jak zawieszenie kół tylnych na amortyzatorach umożliwia stabilną i komfortową jazdę, co zapewnia łatwe poruszanie się po różnego typu powierzchniach, nawet tych wyboistych. Jest to ważne, ponieważ specjalnie wbudowane mechanizmy zabezpieczają wózek przed przechyleniem się, które może być niebezpieczne. Dla osoby z dysfunkcjami ruchu priorytetem jest bezpieczeństwo, ale także możliwość łatwego i szybkiego przemieszczania się.

Wózki inwalidzkie elektryczne -ich zalety

Wózki inwalidzkie elektryczne są produktem przełomowym, ponieważ, dzięki nim osoba niepełnosprawna można stać się samodzielna. Korzystanie z wózków inwalidzkich elektrycznych pozwala na bezproblemowe i bezpieczne dotarcie do każdego miejsca. Niezależnie, czy szlak komunikacyjny to przestrzeń miejska, wnętrze autobusu, czy też chodnik. Wózki inwalidzkie elektryczne to przede wszystkim starannie opracowana technologia, która umożliwia na swobodne i łatwe sterowanie. Przy zakupie wózków inwalidzkich elektronicznych należy również zwrócić uwagę na długość czasu naładowania baterii do wózka. Każda osoba niepełnosprawna powinna pamiętać o dobraniu produktu zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia takie jak oświetlenie diodowe, które ułatwia poruszanie się w ciemności i zapewni widoczność, nawet kiedy jest ona znacznie ograniczona.