kokon niemowlęcy

Wyprawka dla niemowlaka to długa lista potrzebnych rzeczy, które pomagają rodzicom nauczyć się opieki nad nowym członkiem rodziny, produkty wpływają korzystnie na rozwój dziecka i od pierwszych dni zapewniają rozwój psychofizyczny i sensoryczny. Kokon niemowlęcy, laktator i mata edukacyjna to tylko przykłady.

Jak przygotować wyprawkę dla dziecka

W pierwszych miesiącach życia dziecko wymaga pokarmu średnio co 2,3 godziny, dlatego należy zadbać o komfort w trakcie podawania mleka z piersi albo butelki. Rogal przeznaczony do karmienia to doskonała alternatywa dla zwykłej poduszki, gdyż zapewnia wygodę nie tylko dla noworodka, ale również i mamy.

Kokon niemowlęcy to miejsce, w którym maluch może się wyspać, a także bezpiecznie bawić, kiedy stanie się nieco bardziej ruchliwy. Kokon niemowlęcy można zabrać ze sobą do znajomych, na podwórko czy na wakacje – jest nie tylko ładny, ale i praktyczny.

Niemowlęta uwielbiają szum, który słyszały w brzuchu mamy od momentu poczęcia. Dlatego szczególnie dużą popularnością cieszą się misie szumisie, które zapewniają poczucie komfortu i ułatwiają zasypianie.

Mata edukacyjna to gadżet, który przydaje się dla niemowlaka, który skończył 3 miesiąc życia, gdyż dziecko staje się wtedy ciekawe świata, a do tego domaga się zabawy. Dziecko jest na matce bezpieczne, a kolorowe, błyszczące dodatki przyciągają wzrok na długie godziny.

Co jeszcze warto kupić dla dziecka?

Czarno-białe książeczki czy karty dla noworodków doskonale wyostrzają wzrok, który w pierwszych miesiącach życia nie jest jeszcze ukształtowany. To właśnie te dwa kolory powinny dominować w życiu niemowlaka aż do czasu, gdy skończy pół roku.

Nie ma wyprawki bez wózka, który jest używany kilka albo nawet kilkanaście razy dziennie. Maluchy chętnie zasypiają w trakcie regularnego ruchu wózków, a spacery od pierwszych dni życia są ważne nie tylko dla dziecka, ale również i mamy.

Kokon niemowlęcy podwyższa poziom bezpieczeństwa i świetnie sprawdza się do snu, jednak dziecko staje się coraz ciekawsze i szybko próbuje podnosić głowę, żeby zobaczyć jak najwięcej z otaczającego go świata. Leżaczek-bujaczek to kolejny hit, który trzeba mieć, żeby zdecydowanie ułatwić sobie opiekę nad maluchem. To właśnie leżaczek służy do podawania pierwszych posiłków, kiedy dziecko nie jest jeszcze w stanie samodzielnie siedzieć w foteliku do karmienia, który stanowi kolejny niezbędny element wyprawki.

Laktator to gadżet, który przydaje się przede wszystkim mamie, ale stanowi jeden ze stałych elementów wyprawki dla kobiet karmiących piersią. Przede wszystkim pozwala na odciągnięcie nadmiaru pokarmu, przechowanie go i podanie dziecku, kiedy mama musi wyjść i zostawić głodnego noworodka czy niemowlaka pod opieką innych. Laktator to także świetny sposób na pobudzenie laktacji w pierwszych tygodniach. Szczególnie popularne są modele elektryczne, gdyż działają szybko i bezboleśnie.

Kokon niemowlęcy, gryzaki, smoczki, nosidełka, przyjemne w dotyku kocyki czy otulacze. Lista zakupów ciągnie się w nieskończoność, dlatego potrzebne przedmioty należy nabywać stopniowo, żeby nie stanowiły zbyt dużego obciążenia dla domowego budżetu, zamiast tego każdy zakup sprawiał ogromną przyjemność.